Delikatny – czyli jak dobry jest nowy album Daisuke Tanabe


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/valkea/domains/aktivist.pl/public_html/wp-content/themes/aktivist/inc/single-rating.php on line 30

Na drugi solowy albumu Daisuke Tanabe trzeba było czekać cztery lata. W międzyczasie Japończyk wydał longplay wspólnie z Kidkanevilem i stworzył całe mnóstwo świetnie przyjętych remiksów i EP-ek. „Floating Underwater” powstawał więc w trakcie setek rozmaitych muzycznych sesji. Efektem jest jedno z najlepiej brzmiących wydawnictw ostatnich lat. Oparte na lekkich połamanych bitach, melodyjne pady co jakiś czas dostają wsparcie mocniejszego basu, co tworzy idealną mieszankę lo-fi z hip-hopem. Muzyka na lato i do machania głową. Co ważne, spójność w tym wypadku nie oznacza wtórności. Już pierwsze cztery kawałki pozwalają nam się połapać, jak różnymi brzmieniami inspirował się Japończyk przy tworzeniu tej „podwodnej” płyty. Mamy tu drumowe perki, lekko dubujące pianino, ostrzejszy hiphopowy bas w niemal bangerowym stylu. I wszystko to świetnie przez Tanabe wyprodukowane. „Floating Underwater” to muzyka, od której japa się sama śmieje.

Daisuke Tanabe
„Floating Underwater”

1 komentarz

  • good board games napisał(a):

    My partner and i still can’t quite believe that I could possibly be one of those reading the important points found on your site. My family and I are truly thankful on your generosity and for presenting me the advantage to pursue our chosen profession path. Many thanks for the important information I got from your web site.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *