David Lynch będzie robił piwo zainspirowane „Twin Peaks”

źródło: materiały prasowe

Znany reżyser wchodzi w produkcję piwa. Wspólnie z małym duńskim browarem Mikkeller postanowił uwarzyć serię zainspirowanych serialem Twin Peaks piw i sprzedawać je na całym świecie. Lynch nie tylko daje produktowi swoje nazwisko, ale jak twierdzą przedstawiciele browaru, był bardzo zaangażowany w cały proces.

Piwa, które stworzą mają nazwy zainspirowane bezpośrednio serialem „Twin Peaks”. Nazywać się one będą „Log Lady Lager”, „Red Room Ale” oraz – co chyba oczywiste – naznaczone smakiem kawy „Damn Good Coffee Stout”, do którego wykorzystywany będzie inny sygnowany przez Lyncha produkt, organiczna kawa David Lynch Signature Cup Organic House Blend.

Lynch i jego zespół podesłali nam tzw. „mood board”, czyli tablicę inspiracji, w której zawarte były różne rodzaje piwa Mikkeller, które im się spodobały, a także zestaw rysunków reżysera – można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu prasowym browaru.

Gdzie można spróbować piw Lyncha? W najbliższym czasie będą podawane w Stanach, podczas piwnych festiwali w San Francisco, San Diego i Los Angeles. Biorąc jednak pod uwagę rosnące zainteresowanie Polaków różnorodnymi piwnymi produktami, przewidujemy, że wkrótce dotrą również i do nas.

  • Marek Bielak

    Piwo zainspirowane Twin Peaks… Już się boję…. Czy jest tu ktoś, kto dał radę obejrzeć nowe Twin Peaks do końca? Ja się zmuszałem i zmuszałem, bo jestem wielkim fanem starego serialu, ale było to całkiem niestrawne i po 7 odcinku całkiem wymiękłem. Piwo też spróbuję, ale potem zapewne wrócę czym prędzej do Pilsweizera i Guinessa :-)