Daniel Day Lewis w swojej ostatniej w karierze roli. Zobacz zwiastun nowego filmu Paula Thomasa Andersona

źródło: YouTube

Choć Daniel Day Lewis ma się świetnie i tryska zdrowiem, już jakiś czas temu zapowiedział, że film Paula Thomasa Andersona „Phantom Thread”, w którym gra główną rolę, będzie jego ostatnim obrazem, po którym uda się na aktorską emeryturę. Warto wspomnieć, że zasłużoną – Brytyjczyk ma na koncie wiele wybitnych ról, a także nagród. Jest także jedynym w historii aktorem, który dostał trzy Oscary za rolę pierwszoplanową, w tym jeden za film właśnie Paula Thomasa Andersona, „Aż poleje się krew”. 

Jako, że nie zmienia się zwycięskiego składu, muzykę do „Phantom Thread” napisał autor rewelacyjnej ścieżki dźwiękowej do „Aż poleje się krew”, kompozytor i członek Radiohead, Jonny Greenwood. Próbkę tego, co czeka nasze uszy (i oczy), dostajemy już w trailerze filmu:

„Phantom Thread” to opowieść osadzona w świecie mody w latach 50. w Londynie. Głównym bohaterem jest grany własnie przez Daniela Day Lewisa producent sukienek Reynolds Woodcock, który szyje stroje dla klasy wyższej oraz rodziny królewskiej. 

Film oficjalnie pojawi się prawdopodobnie w okolicach Bożego Narodzenia, choć niewykluczone, że u nas dopiero w lutym.