Dancing Międzypokoleniowy w Białymstoku

Dancing Międzypokoleniowy to impreza taneczna dla odbiorców w różnym wieku, będąca efektem współpracy trzech podmiotów, które zwracają uwagę na podobne wartości i problemy społeczne. Na Dancing zapraszamy całe rodziny, kluby seniorów, grupy działkowiczów itp. Bawmy się razem bez względu na wiek!

Dancing Międzypokoleniowy, który odbędzie się 12 lipca 2019 roku przy ul. Elektrycznej 13 w Białymstoku, to wydarzenie towarzyszące wystawie „Historie o starości” w Galerii Arsenał. To efekt wspólnych działań białostockich podmiotów znanych ze swojej proaktywnej działalności na rzecz seniorów i budowania dialogu międzypokoleniowego: festiwalu Up To Date oraz Galerii Arsenał, przy wsparciu znanego już w całej Polsce Dancingu Międzypokoleniowego Pauliny Braun.

Zaangażowanie białostockiego Up To Date Festivalu w organizację Dancingu Międzypokoleniowego w Białymstoku jest naturalnym przedłużeniem realizowanych przez festiwalowy zespół akcji kierowanych do seniorów, czego celem jest budowanie międzypokoleniowego mostu, prawdziwe łączenie pokoleń.

Dancing Międzypokoleniowy to kolejne wydarzenie, w które angażuje się Up To Date Festival – po Akcji 50+ i „Wyślij Pocztówkę do Babci” – którego celem jest zwracanie uwagi na sytuację seniorów. Wcześniej, na początku czerwca br. odsłonięto majestatyczny mural, widniejący na elewacji jednego z najbardziej rozpoznawalnych białostockich budynków, który nie tylko przypomina o festiwalowej akcji „Wyślij Pocztówkę do Babci”, ale także głośno i wyraźne mówi o relacjach międzyludzkich. Ponadto, podczas wydarzeń towarzyszących festiwalu, nieprzerwanie realizowana jest akcja „Wyślij Pocztówkę do Babci”, która polega na tym, że za darmo, podczas trwania wydarzenia, można wysłać pocztówkę z pozdrowieniami dla najbliższych.

Tegoroczna edycja Up To Date Festival odbędzie się 5-6-7-8 września w przestrzeniach Stadionu Miejskiego, Opery i Filharmonii Podlaskiej i Pałacu Branickich.

Więcej szczegółów