Czołowa whisky blended odkrywa swoje serce. Ballantine’s przedstawia single malt

źródło: Ballentine's

Po raz pierwszy w historii jedna z czołowych marek whisky blended na świecie postanowiła poszerzyć swoje portfolio o zupełnie nową kategorię – whisky single malt. Zaowocowało to powstaniem prestiżowej edycji Ballantine’s Single Malts, w skład której wchodzą Ballantine’s Glenburgie 15YO oraz Ballantine’s Miltonduff 15YO.

Pierwszy to doskonale zbalansowany trunek o nutach owocowych, szczególnie jabłek oraz gruszek z miodową słodyczą, aksamitną teksturą oraz długim finiszem. Drugi to subtelna single malt o wyjątkowym, kwiatowo-ziołowym charakterze z wyczuwalną pikantną nutą cynamonu oraz lukrecji.

źródło: Ballentine’s

Nowe propozycje Ballantine’s to odpowiedź na potrzeby konsumentów, w tym coraz większego zainteresowania single maltami, a także przejaw nowoczesności i energetyczności Ballantine’s. Świadczy o tym też współpraca ze Si Scottem – jednym z najbardziej rozpoznawalnych grafików-malarzy w Wielkiej Brytanii.

źródło: Ballentine’s

Scott, za pomocą techniki VR, stworzył unikatowe grafiki promujące prestiżową edycję Ballantine’s Single Malts. Jest to malarska wizualizacja hasła, które towarzyszy wprowadzeniu na rynek nowej whisky czyli Open What You’ve Never Opened (ang. Otwórz to, czego jeszcze nie otworzyłeś).

źródło: Ballentine’s

Obie destylarnie, w których powstają Ballantine’s Single Malts, znajdują się w szkockim regionie Speyside, w którym są produkowane najsłodsze ze szkockich maltów. Oprócz wspomnianych dwóch trunków, Ballantine’s wprowadza również single malt Ballantine’s Glentauchers 15YO, który dostępny będzie wyłącznie w sprzedaży Global Travel Retail.

3 komentarze

Dodaj komentarz

-->