Czego potrzebujesz, by korzystać z uroków miasta? Tylko smartfona – sprawdź!

Uczelnia, praca, siłownia, kino, wypad ze znajomymi na miasto – młodzi ludzie są w ciągłym ruchu, dlatego cenią sobie wygodę i prostotę. Jako fani nowoczesnych technologii uwielbiają też wszelkie nowinki i aplikacje. Jeśli jesteś jedną z tych osób, dowiedz się, dlaczego do prowadzenia aktywnego życia towarzyskiego potrzebujesz tylko smartfona.

Bez portfela na miasto? Pragmatyzm!

Czy wychodząc na miasto, można obejść się bez gotówki i karty płatniczej? Jasne, i wcale nie chodzi o challenge w stylu „jak dobrze się bawić, nie wydając ani grosza”. Ciekawe życie towarzyskie mimo wszystko wymaga sięgnięcia po pieniądze. Nie wszystkie ciekawe koncerty są darmowe. Bilety do kina nawet w promocji kosztują przynajmniej kilkanaście złotych. Dlaczego wychodząc z przyjaciółmi na miasto, mielibyśmy zrezygnować z kawy, drinka lub przekąsek?

Nic z tych rzeczy. Chodzi jedynie o to, że portfel staje się powoli archaizmem i niewygodą. Gdy zabierzemy go do klubu, może łatwo wysunąć się z kieszeni. Podobnie dzieje się na koncercie, podczas żywiołowego kibicowania na wydarzeniu sportowym i w wielu innych sytuacjach. Jedynym przedmiotem, bez którego rzeczywiście trudno się obecnie obejść jest smartfon – narzędzie komunikacji, nawigacji, aparat fotograficzny, a także – portfel XXI wieku.

Twój bank i portfel w smartfonie

Czego poza smartfonem potrzebujesz, by korzystać z uroków miasta? Zazwyczaj niczego! W coraz większej liczbie lokali, punktów usługowych i sklepów zapłacisz przy pomocy smartfona. A gdy już zajdzie taka potrzeba, będzie on wystarczającym narzędziem do pobrania gotówki z bankomatu. Chyba, że jesteś zatwardziałym hipsterem i wolisz udać się do banku i poczekać w kolejce? Jasne, że nie!

W końcu po co tracić czas? No właśnie – czas. Dziś to właśnie on jest najważniejszy. Dzielimy go między pracę, uczelnię, rozrywkę, spotkania ze znajomymi i rodziną. Randki, treningi, spacery, seriale, zakupy. Warto wykorzystać go do maksimum, używając bankowości mobilnej. Zakupy w tramwaju? Bilet bez gotówki? Serial bez telewizora? W XX wieku za takie pomysły można by było otrzymać jedynie uśmiech politowania. Na szczęście mamy wiek XXI.

Szybkie rozliczenia, czyli przelewy na telefon

Jednym z najciekawszych osiągnięć bankowości mobilnej są przelewy na telefon, w Polsce możliwe dzięki BLIKOWI. Jak to działa? Wystarczy zainstalować aplikację mobilną swojego banku. Przelew na telefon działa natychmiast po wpisaniu numeru telefonu odbiorcy lub odszukaniu go na liście kontaktów, kwoty i zatwierdzeniu w aplikacji mobilnej banku na telefonie. W ten sposób szybko rozliczymy się ze znajomymi za wspólne wydatki niezależnie od dnia tygodnia i godziny. To rozwiązanie dostępne jest w Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodnim WBK, ING Banku Śląskim, mBanku i PKO Bank Polskim. Numer rachunku i inne dane do przelewu czy gotówka są zupełnie zbędne. Czy warto tracić czas na niepotrzebne formalności?

Advertisement

Dodaj komentarz