Czarne Konie festiwalu Ars Independent 2018

Filmy, animacje, gry wideo i wideoklipy – każdego roku Ars Independent poszukuje najciekawszych nowości w czterech konkursach. Tegoroczny nabór zgłoszeń do katowickiego festiwalu trwa do 31 maja. Ars Independent 2018 potrwa od 25 do 30 września.

Jak co roku na 6 festiwalowych dni do Katowic zawita najnowszakultura audiowizualna. Będzie to nie tylko kino z całego świata, lecz również pokazy animacji i teledysków, wystawy gier wideo, wirtualnej rzeczywistości i nowych technologii, koncerty i interdyscyplinarne spektakle. Pierwsze ogłoszenia programowe poznamy 1 czerwca – wówczas wystartuje także przedsprzedaż karnetów.

Filarem imprezy są cztery międzynarodowe konkursy, przybliżające nową, młodą i debiutancką twórczość z lat 2017/2018. W kategorii Czarny Koń Filmu zmierzą się reżyserki i reżyserzy pełnometrażowych filmów; krótkometrażowe animacje– w Czarnym Koniu Animacji. Czarny Koń Gier Wideo i Czarny Koń Wideoklipu skierowane są do autorów i autorek nowych gier i teledysków. We wszystkich dziedzinach twórczynie i twórcy konkurują o tytuł i statuetkę Czarnego Konia oraz nagrodę finansową w wysokości 500 euro. O tym, kto ją dostanie, decyduje publiczność. 

Regulaminy i formularze zgłoszeniowe dla zainteresowanych dostępne są na stronie festiwalu: arsindependent.pl.

‚Nominowane w konkursach tytuły poznamy 11 września.

Organizatorami wydarzenia są instytucja Katowice Miasto Ogrodów oraz Miasto Katowice.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *