Colin Greenwood z Radiohead nagrał utwór z debiutantem z Belgii. „Mamy wspólnych znajomych”

Młody zaledwie 21-letni Tamino stawia dopiero pierwsze kroki w przemyśle muzycznym, ale naprawdę trudno o lepszy start, niż zaproszenie na nadchodzącą pierwszą EP-kę Colina Greenwooda. Szczególnie, że basista Radiohead nie udziela się za często w innych projektach, wyśmiewa pomysł nagrania solowego albumu, a jeśli już gdzieś zagra, to w miejscu tak kuriozalnym, jak pokaz mody.

Ale stało się – Tamino, pół Belg, pół Egipcjanin, którego matka nazwała na cześć opery „Czarodziejski flet” Mozarta, uznał, że „melodyjny sposób grania i niesamowity groove” Colina Greenwooda idealnie zabrzmiałby w jego utworze „Indigo Night”. Jak ta kolaboracja doszła do skutku? Panowie po prostu się znają:

„Mamy z Colinem kilku wspólnych znajomych. Spotkaliśmy się przypadkiem parę razy. W zeszłym roku wpadł na mój koncert w moim rodzinnym mieście, Antwerpii. Był bardzo entuzjastyczny i poczułem, że mówimy tym samym muzycznym językiem” – twierdzi cytowany przez NME Tamino.

Współpraca nie do końca dziwi, jeśli wsłuchacie się dokładnie w kawałek, brzmiący trochę jak coś na skrzyżowaniu wczesnego Muse i – jakże by inaczej – Radiohead. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *