Co robicie w Noc Muzeów? Nasz plan jest taki!

Noc Muzeów 2019 już w ten weekend. Na mieście będzie działo się jak zwykle bardzo dużo, dlatego przygotowaliśmy dla Was krótki przegląd najciekawszych wydarzeń, które czekają na Was w tę szczególną noc.
Przypomnijmy, że Noc Muzeów po raz pierwszy odbyła się w Berlinie w 1997. Z kolei w Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 r. w poznańskim Muzeum Narodowym. Pierwsza Noc Muzeów w Warszawie odbyła się w 2004 roku.

1 – Noc Muzeów w U–jazdowskim

Wieczorne i nocne oprowadzania Janka Simona, Bogny Świątkowskiej, Norberta Delmana i specjalne działanie z publicznością Domu Mody Limanka w Project Roomie tej szczególnej nocy skupią uwagę na wystawach U–jazdowskiego. Jedną z ważniejszych atrakcji będzie pokaz festiwalowego hitu Johanna Lurfa o wizualnym tytule ★. Tej nocy będzie można zobaczy też niepowtarzalne materiały wideo z lat 1989–2009 przygotowane przez Mediatekę.

2 – Dzień i Noc Food Trucków

Nasze ulubione Żarcie na Kółkach wraca w Noc Muzeów. Tym razem zlot odbędzie się pod Pałacem Kultury! Dzięki temu będziecie mogli zjeść coś pomiędzy wyprawami do kolejnych muzeów.
Dzień i Noc Food Trucków potrwa aż do niedzielnego wieczora!
Wśród serwowanych potraw nie zabraknie klasyków street foodu, między innymi burgerów, hot-dogów, zapiekanek i frytek, a także dań z najodleglejszych zakątków świata, w tym specjałów kuchni azjatyckiej i południowoamerykańskiej.

3 – Noc Muzeów z Tadeuszem Rolke w DSH

Dom Spotkań z Historią odwiedzi z kolei legenda polskiej fotografii. Kończący w tym roku 90 lat Tadeusz Rolke to prawdziwy nestor polskiego fotoreportażu. Poza Panem Tadeuszem w DSH poznacie też historię warszawskich fotografii oraz słynnego Hofflandu Barbary Hoff.

4 – Koncert P.Unity na Placu Zabaw

Z kolei na nadwiślańskim Placu Zabaw wystąpi dziesięcioosobowy, warszawski projekt osadzony w funkowej stylistyce – P.Unity.
Inspirowani działalnością artystów spod znaku Parliament/ Funkadelic, mniej popowymi dokonaniami Prince’a czy koncertowym dorobkiem D’Angelo i Soultronics, muzycy chcą odczarować obraz funku rozumianego dziś często jako easy-listeningowe brzmienie rodem z dyskotek statków wycieczkowych. Funk P.Unity to nie cekiny i brokatowe dzwony — to ukłon w stronę psychodelicznego oblicza George’a Clintona i brudnych brzmień Sly & The Family Stone.

5 – Noc Muzeów na Osiedlu Jazdów

To chyba raczej dzień, a nie noc. Ale dzięki temu swoją wyprawę po mieście możecie zacząć właśnie na Jazdowie. Tym bardziej że w tym roku, poza programem warsztatów czeka na Was wyprawa po zakamarkach Jazdowa. W godzinach 21:30 – 22:30 organizatorzy zaplanowali oprowadzanie po Osiedlu.

-->