Childish Gambino ostro komentuje rzeczywistość w klipie do nowego utworu, “This Is America”

Donald Glover to siła, której nie da się zatrzymać. Obojętnie czy pracuje jako aktor, tworzy jeden z najlepszych seriali ostatnich lat („Atlanta„), staje się częścią świata „Gwiezdnych Wojen„, czy nagrywa muzykę pod szyldem Childish Gambino. Trudno znaleźć wśród współczesnych młodych twórców artystę, który jest na prostej drodze do tzw. EGOT-a, czyli posiadania na koncie jednocześnie Oscara, Emmy, Grammy i nagrody Tony (takich osób w historii było zaledwie 12). No, może Janelle Monáe, ale Bino swoją kreatywnością wyprzedza ją o kilka długości.

Choć Glover zapowiadał w przyszłym roku, że dni projektu Childish Gambino są policzone, zgodnie z obietnicą musi nas jeszcze uraczyć nowym, czwartym już, albumem, następcą nagrodzonego Grammy „Awaken, My Love!”. Ta chwila niechybnie nadchodzi, ponieważ właśnie ukazała się nowa piosenka artysty, „This Is America”, na której możemy usłyszeć w tle takich artystów, jak m.in. Young Thug, 21 Savage, Quavo, Slim Jxmmi z Rae Sremmurd czy BlocBoy JB.

Utworowi towarzyszy sugestywny i mocny teledysk, pod którym podpisany jest stały współpracownik Glovera, Hiro Murai, reżyser m.in. serialu „Atlanta”. Oprócz nasyconych polityką chaotycznych wątków, tańczącego Glovera i zaskakujących niczym Czerwone Wesele w „Grze o Tron” twistów, w klipie na kilka sekund pojawia się też SZA, co daje nadzieję na współpracę artystów w kolejnych utworach.

Teledysk do „This Is America” pojawił się niedługo po występie Donalda Glovera w „Saturday Night Live”, gdzie pełnił podwójny obowiązek gospodarza i artysty. Na scenie wykonał inną nową piosenkę, „Saturday”. Występ można zobaczyć TU.

Dodaj komentarz