Ceremonia rozdania Oskarów bez prowadzącego! Po raz pierwszy od 30 lat.

Gorączka przed tegorocznym rozdaniem Oskarów trwa w najlepsze. Po ogłoszeniu nominacji przyszła pora na tradycyjne ogłoszenie prowadzącego galę. I tu na fanów kina czeka spora niespodzianka. Od grudnia mówiło się bowiem o tym, że ceremonię poprowadzić ma komik Kevin Hart. Po oskarżeniach o homofobiczne żarty Hart zrezygnował jednak ze swojej roli, a Akademia miała szukać zastępstwa.

Okazało się jednak, że ceremonia wręczenia Oskarów 2019 będzie pierwszą od 30 lat, na której nie będzie głównego prowadzącego! Organizatorzy ogłosili właśnie, że gala oparta będzie na osobowościach, które będą wręczały nagrody w konkretnych kategoriach. W nocy 24 lutego na scenie w Los Angeles zobaczymy takie gwiazdy jak Awkwafina, Jennifer Lopez, Daniel Craig, Chris Evans, Charlize Theron, Gustavo Dudamel czy Whoopi Goldberg.

Oskarowa gala ostatni raz nie miała gospodarza w 1989 roku. Wcześniej sytuacja taka miała miejsce w latach 1969-1971 oraz w roku 1939.

W tym roku w Oskarowym wyścigu uczestniczy też „Zimna Wojna”, która rywalizuje o najważniejszą filmową nagrodę świata w trzech kategoriach.