Brytyjska branża muzyczna wybrała gwiazdę 2018 roku. Przed wami Jorja Smith

źródło: Wikimedia

Nie znacie Jorji Smith? Spokojnie, jeszcze o niej usłyszycie. Brytyjski Przemysł Fonograficzny, który raz do roku przyznaje swoją nagrodę Critics’ Choice, typując „przyszłe brytyjskie gwiazdy i talenty muzyczne”, w tym roku wskazał właśnie na nią. Prawdopodobieństwo, że Jorja zawojuje listy przebojów jest wysokie – wcześniej nagrody Critics’ Choice dostali m.in. Adele (2008), Florence and the Machine (2009), Emeli Sandé (2012) czy Sam Smith (2014).

Ciężko mi w to uwierzyć. 2017 rok był naprawdę niezapomniany i pełen spełnionych marzeń, więc trudno sobie wyobrazić lepsze jego zakończenie. A to, że na finałowej liście znalazły się same kobiety, a wśród nich takie osoby jak Mabel czy Stefflon Don, które były w tym roku niesamowite, czyni tę wygraną nawet lepszą! – powiedziała Jorja Smith po odebraniu nagrody. 

20-letnia Brytyjka, nie wydała jeszcze płyty, ale ma już na koncie kilka ciekawych singli oraz zeszłoroczną EP-kę „Project 11”. Nie bez znaczenia jest także to, że namaścił ją sam Drake, nie tylko chwaląc przy każdej okazji, ale także zapraszając ją na swoją wydaną w tym roku płytę, „More Life”. 

Posłuchajcie, jak brzmi Jorja Smith, zanim stanie się naprawdę, ale to naprawdę sławna:

199 komentarzy

Dodaj komentarz