Brokatowe dionizje: Glitter Confusion zapraszają do Pogłosu

Mówią o sobie, że są kronikarzami światów równoległych. Tłumaczą, że „funkcjonują obok rzeczywistości i dzielą się swoją subiektywną wersją wydarzeń”. Glitter Confusion to rewia osobowości. Performerzy grupy eksperymentują z fotografią, VHS-em, rzeźbą, słowem i modą – i za ich pomocą walczą z uprzedzeniami.

Założyciele kolektywu, kryjący się pod pseudonimami, pod którymi publikują w sieci – Krzysztof Sierpiński (Too Much Glitter in My Head) i Sandra Roczeń (Ç ìš ƒør Çøñƒüšìøñ) – współpracują z fotografami, twórcami wideo, rzeźbiarzami, muzykami, performerami i drag queens i wspólnie z nimi budują w klubach atmosferę przyjazną każdemu niezależnie od płci, wiary i orientacji. Impreza Glitter Confusion pod hasłem Exhibition to transformacja klubu w Wielkie Dionizje – festiwal muzyki, tańca i liryki.

Na imprezie z okazji wydania ostatniego numeru „Aktivista” artyści z Glitter Confusion przearanżowali po swojemu warszawski klub Miłość. Na scenografię składały się rzeźby Agnieszki Adamowicz. Pokryta dziurkami od kluczy, siedmiosutkowa Pańska Skórka symbolizowała kobietę, za którą podejmuje się decyzję, salonowa Dama z Łasiczką pożerała wzrokiem, bo wykształciła zęby w miejscu oczu, a do starego telewizora podłączona została kamera, rejestrująca na żywo obraz w odwróconych barwach. Otwierając imprezę, futurystycznie ubrani performerzy maszerowali wokół klubu, jakby inaugurowali wystawny bal.

– Nie jesteśmy ani hostessami, ani zespołem tanecznym. Nadajemy klimat imprezom i wchodzimy między ludzi – dodają. Kiedyś, analizując potrzebę blichtru, doszli do wniosku, że brokat to antidotum na brak niezbędnej ilości światła w przestrzeni publicznej. Dziś w rozważaniach idą o krok dalej. – Mimo niewielkiego rozmiaru brokat jest bardzo widoczny. Czasem po imprezie zostaje na naszych ubraniach i naznacza nas na długo. To błonnik duszy – kwitują. Kolejna edycja Glitter Confusion Exhibition już 22 września w warszawskim Pogłosie.

239 komentarzy

Dodaj komentarz