Bierzcie i kręćcie to wszyscy i wygrywajcie 9000 zł!

Zdjęcia jedzenia i selfie wylewają się z Fejsa, filmiki z kotkami i pieskami królują na YouTubie, a na koncertach więcej jest kamerzystów amatorów niż fanów skaczących pod sceną. Tę twórczą energię da się wykorzystać bardziej kreatywnie. Zamiast robić kolejną fotkę przed lustrem w sieciówce nakręć horror o przymierzalni. Nie trać czasu na zdjęcia naleśników – zrób kulinarny kryminał. Lub teledysk o muffinów. Konkurs „Bierzcie i kręćcie”, odbywający się w ramach krakowskiego festiwalu Off Camera, do 12 kwietnia czeka na wasze filmy. Autorzy najlepszych mogą liczyć na nagrody.

To już ósma edycja „Bierzcie i kręćcie”, konkursu, który towarzyszył festiwalowi filmowemu Off Camera od początku jego istnienia. Idea wciąż jest taka sama – wystarczy wziąć kamerę lub telefon komórkowy i nakręcić filmik nie dłuższy niż dziesięć minut. Liczy się kreatywność i inspirujący pomysł, a nie supersprzęt, więc nie bójcie się pikseli i rozmazanego obrazu. Tematyka jest dowolna – organizatorzy specjalnie przygotowali kilka sekcji konkursowych. Allegro Short Film czeka na nagranie przedstawiające jakąkolwiek ciekawą historię. Z kolei domorośli reportażyści mogą przygotować relacje z wydarzenia – sekcja ta jest współorganizowana przez TVN24. Jest też coś dla tych, którzy lubią szybkie tempo – trzyminutowe produkcje wysyłajcie na konkurs „Zastrzyk adrenaliny”. Wielbiciele muzyki mogą natomiast spróbować swoich sił w kręceniu teledysku w ramach konkursu „Pokaż muzykę”.

Nadesłane filmy w poszczególnych sekcjach oceni specjalnie powołane jury, które wybierze 3 najlepsze tytuły. Ich ogłoszenie nastąpi 14 kwietnia. Główna nagroda w konkursie wynosi aż 9000 zł. Ponadto, wszyscy finaliści mają zagwarantowany dwudniowy pobyt w Krakowie w czasie trwania ósmej edycji festiwalu. Macie czas do 12 kwietnia

Dokładne informacje i dane techniczne filmów znajdziecie na stronie konkursu www.bierzcieikreccie.com.

Dodaj komentarz