Berlinale zaprasza skrajną prawicę na seans filmu o warszawskim getcie

Fot: Materiały prasowe

Festiwal Berlinale rozpocznie się już w czwartek (7.02)i potrwa do niedzieli 17 lutego. Jeszcze przed rozpoczęciem imprezy wiadomo, że tegoroczna edycja może być wyjątkowa. Wszystko za sprawą wieloletniego dyrektora imprezy, który w ostatniej chwili dołączył do programu festiwalu film „Kto napisze naszą historię”. Co więcej, Dieter Kosslick zaprosił na projekcję przedstawicieli niemieckiej skrajnej prawicy i zadeklarował, że z własnej kieszeni zapłaci za bilet, dla każdego, kto zaproszenie przyjmie. Ten gest już w tej chwili jest bardzo szeroko komentowany w całych Niemczech.

„Kto napisze naszą historię” to film o warszawski getcie oraz słynnym archiwum Emanuela Ringelbluma. W fabularyzowanych scenach występują Karolina Gruszka, Piotr Głowacki i Jowita Budnik. Narratorami części dokumentalnej są Adriena Brody i Joan Allen.
O filmie pisaliśmy już na naszej stronie, a nawet rozdawaliśmy Wam na niego bilety.

W tym roku Dieter Kosslick, po osiemnastu latach, kończy swoją przygodę z festiwalem Berlinale. Z tej okazji Kosslick zaprosił do Berlina swoich ulubionych reżyserów takich jak Yimou Zhang, François Ozon, Fatih Akin czy Agnieszka Holland. Podczas Berlinale będzie miał premierę najnowszy film Holland „Mr. Jones”.