Będzie tańczone! Weekendowy Top 5 #42

Końcówka karnawału zbliża się wielkimi krokami. Tuż za rogiem czai się tłusty czwartek, czyli narodowe czekanie w kolejkach po pączki, których nie sposób później zjeść. Kto jednak podoła temu wyzwaniu, będzie miał idealną szansę na zrzucenie kilkudziesięciu zbędnych kalorii. Przed Wami muzyczne perełki najbliższego weekendu.

Easter na WWW 2017, Pogłos, czwartek 20:00

Kolejna gwiazda WWW 2017: Easter to niepoprawny duet, którego muzyka wychodzi daleko poza jakiekolwiek ramy. Możemy nazwać to dziwnym, queerowym electro-popem, przy czym nie będzie to wystarczająca szufladka. Niemiecko-norweski duet z pewnością zapewni narkotyczne, oniryczne show, które ciężko będzie wymazać z pamięci. Do tego wszystkiego na supporcie wschodząca gwiazda juke’u na polskiej scenie – Jakub Lemiszewski. Spodziewajcie się intensywnego audiowizualnego pokazu – grzech nie być!

Niemoc w Pogłosie, piątek 21:00

Nastolatkowie zakochani w epoce VHS i szeleszczących dresów. Trio z Zielonej Góry, które pomimo krótkiego stażu, na dobre zagościło w świadomości polskich słuchaczy. Wystarczy wymienić występy przed Ata Kak, na festiwalu Spring Breaku czy podczas Boiler Room. Dodajmy do tego ciepło przyjętą EP-kę Paramaribo wydaną w labelu Maćka Sienkiewicza FASRAT i otrzymamy świadectwo muzycznej dojrzałości.

Smolna: Схема Backstage, Smolna, piątek 23:30

Kwiat ukraińskiej sceny związanej z kulturą rave’u przejmie kamienicę przy Smolnej. Z kolektywem Схема związani są nie tylko DJ-e, ale również architekci i ludzie z kręgów zajmujących się sztuką współczesną. Niezwykle intrygujące połączenie, którego efektem może być wyjątkowa impreza, jakiej na klubowej mapie Warszawy jeszcze nie było. Wystarczy przejrzeć galerię zdjęć na fanpage’u Схемa, aby poczuć oryginalny klimat i zobaczyć wyjątkowych ludzi, którzy tworzą to ciekawe społeczeństwo. Kijów is the new Berlin.

Kubaterra w CH25, sobota 20:30

Wydany w ubiegłym roku krążek If You Don’t Mind It Doesn’t Matter przywodzi na myśl najlepsze czasy nieśmiałego indie. Projekt Kuby Dobrowolskiego to muzyka drogi, inteligentny storytelling i spory ładunek życiowych doświadczeń. Kultowy klub Chłodna 25 wydaje się być miejscem idealnym pod ten kameralny koncert, który z pewnością wypełnią super ładne piosenki. Warszawa to pierwszy przystanek trasy, zgotujcie Kubie ciepłe przyjęcie!

Efdemin na WWW 2017, Jasna 1, sobota 22:00


Ciężko uwierzyć, że elektryzujący debiut Efdemina kończy w tym roku 10 lat. Na taki piękny jubileusz, berliński producent sprawił sobie trasę, w ramach której pojawi się również w Warszawie. Nietypowa miejscówka, jaką jest Jasna 1 oraz najlepszy na świecie audiosystem Funktion-One – to argumenty, które powinny przekonać każdego, a znak jakości World Wide Warsaw to ostatni argument dla niedowiarków. Gotowi na hipnotyzującą i melodyjną podróż z inteligentnym techno?