Bass Jan Other „Washed By Waves” – start kasetowej serii MOST Blunted

Wytwórnia MOST Records inauguruje nową, kasetową serię wydawnictw nawiązującą do klasycznej hip-hopowej tradycji beat teape’ów – MOST Blunted. Pierwsza kaseta, która ukaże się już 26 maja tego roku to debiut znanego do tej pory ze sfery sztuk wizualnych artysty Bass Jan Other, zatytułowany „Washed By Waves”.

Bass Jan Other to muzyczna kreacja Jana Estrady-Osmyckiego, polskiego grafika i ilustratora o meksykańskich korzeniach. Jego muzykę można określić jako basowo-beatowe krajobrazy dźwiękowe, z mocnym udziałem syntezatorów i dubowej duszy. Jan ma za sobą już serię występów przed lokalną publicznością w formie live actów, teraz przyszedł czas na pierwsze wydawnictwo.

Na kasecie „Washed By Waves” znaleźć można brzmienia od dub techno, po jazz-funkowe bity. Wszystkie utwory charakteryzuje dźwiękowa przestrzeń, wielowarstwowość i brzmienie dalekie od gładkiego, pełne analogowych interfernecji, dozowanych z umyślnie niedoskonałą, hip-hopową fantazją.

Premiera materiału MOST Blunted: Bass Jan Other – „Washed By Waves” już 26 maja. Kasetę zamówić będzie można na: www.mostrecords.co Materiał dostępny będzie w całości na wybranych platfomach streamingowych: Spotify, Tidal, Apple Music, Itunes, Google Play.

Już dziś przedstawiamy przedemierowo utwór „MIRAŻ”
Na kanale MOST Records: http://bit.ly/2qjPFn7