Bart Sucharski: o wychodzeniu poza schematy.

Bart Sucharski

Jeden z najciekawszych polskich grafików i designerów. Wywodzi się z  poznańskiej klubowej sceny muzycznej. Choć nadal można go od czasu do czasu usłyszeć, to swoją największą pasję odnalazł w malarstwie, rzeźbie, sztuce street art’u i plakacie. Jak sam mówi, odnalazł tam też siebie. 

Bartosz (Bart) Sucharski, rocznik 1977. Absolwent wzornictwa przemysłowego na Politechnice Koszalińskiej. Artysta tworzący na styku form, struktur i dziedzin. Jego prace często „wychodzą na zewnątrz”, uciekając od płaskiej powierzchni. Przestrzeń pozwala mu bawić się światłocieniem, a naturalne osady, takie jak kurz czy pył, tworzą dodatkowe struktury. Docenia geometrię, lecz również powietrze w plastyce.

Inspirują go wszystkie bodźce i wrażenia, których doświadcza. Polska szkoła plakatu, natura, nowojorscy przechodnie, „Mistrz i Małgorzata”, miłość – zamyka je w malarskim piktogramie. Swój artystyczny świat odczuwa w pewnym sensie jako odosobniony, bardziej wyczulony, wrażliwy. Sztuka, jej tworzenie, skupia według niego traumy, problemy, ale też piękno i tajemnice ludzkiego życia, konceptualizując je, próbując nadać im formę, a może czasami wręcz i sam sens.

Autor kilku tysięcy prac i projektów wzornictwa użytkowego. Jego plakaty znają wszyscy amatorzy muzyki klubowej w Polsce. Od zawsze jednak chciał wychodzić poza schematy. Swoimi pracami udowadnia, że mu się to udało.

Zobaczcie jego prace.

Bart Sucharski IG | FB