Avant Art Festival ogłasza swoje edycje Avant Art Film w Warszawie i Wrocławiu

W tym roku AAF znów odbędzie się we Wrocławiu ( już po raz 11. pomiędzy 24 a 30 września) oraz w Warszawie (po raz drugi, od 1 do 7 października). W tym roku obie edycje skupiają się na przekazie zarówno muzycznym (w programach będzie można znaleźć tropy punkowe, przemysłowe, improv/jazzowe i beatowe), jak i filmowej. Znów bowiem w ramach festiwalu we Wrocławiu i Warszawie odbędzie się Avant Art Film. 

Repertuar filmowy ma w obu miastach koncentrować się na nieco głębszej biograficznej analizie kilku fenomenów (aktualnych i czasowo odległych), które swoją ekspresją, walorem energetycznym i postawą przełożyły się na kształt kontrkultury. Widzowie zobaczą filmy o muzyce, przede wszystkim „HR Finding Joseph” Jamesa Lathosa, „Matangi/Maya/M.I.A”, „American Valhalla” oraz The Public Image is Rotten”. 

Jeśli chodzi o warstwę muzyczną, w tym roku we Wrocławiu pojawią się BNNT z Mats Gustafssonem (The Thing, Fire), silna reprezentacja z USA: Wolf Eyes, Rob Mazurek, Trio SFD (Colin Stetson, Greg Fox, Trevor Dunn) i Moor Mother oraz artyści z bardzo udanymi zeszłorocznymi płytami: wokalistka Nadah El Shazly i węgierski gitarzysta Gosheven z muzyką pełną droneambientalnych preparacji, a także berliński Driftmachine, Giant Swan, Emptyset East Man & Kwam.

W Warszawie zobaczymy dużą grupę artystów z USA: Wolf Eyes, Roba Mazurka, Moor Mother oraz improv-powertrio SFD (Colin Stetson, Greg Fox, Trevor Dunn), czyli muzycy znani z takich projektów jak: EX EYE, Arcade Fire, Liturgy, Melvins czy Fantomas. Poza tym We Will Fail, Nagrobki, Gazelle Twin, Lotic, errorsmith i Yves Tumor. Zwieńczeniem festiwalu będzie triumfalny powrót Micka Harrisa (Napalm Death, Scorn, Painkiller) z jego technoidalnym soundtrackiem pełnym odniesień do spustoszeń współczesnej cywilizacji.

11. edycja Avant Art Festival Wrocław | 24-30.09.2018
+ 7. edycja Avant Art Film | 25-30.09.2018

Więcej informacji i program muzyczny oraz filmowy

2. edycja Avant Art Festival Warszawa | 01-07.10.2018
+ 2. edycja Avant Art Film | 02-07.10.2018

Więcej informacji i program muzyczny oraz filmowy

Dodaj komentarz