Audioriver 2018. Ogłoszono pierwszych artystów

źródło: materiały prasowe

Festiwal muzyki elektronicznej Audioriver ogłosił pierwsze gwiazdy. Pomiędzy 27 a 29 lipca 2018 roku na plaży w Płocku zagrają Bonobo, Ben Klock, Helena Hauff, Honey Dijon, Fred V & Grafixi MacBeat. 

źródło: materiały prasowe

Nazywany pionierem nurtu downtempo Simon Green, działający nieprzerwanie od 2000 roku jako Bonobo na Audioriverze będzie promował swoją najnowszą, wydaną w wytwórni Ninja Tune płytę „Migration”, która nominowana jest do tegorocznych nagród Grammy. Będzie to jedyny w tym roku koncert w naszym kraju łączącego świat elektroniki z ciepłymi brzmieniami jazzu, soulu i popu brytyjskiego muzyka. 

źródło: materiały prasowe

Ben Klock to czołowy przedstawiciel niemieckiej sceny techno i zarazem legenda berlińskiego klubu Berghain, działający tam od ponad dekady. Muzyk od wielu lat obecny jest też w pierwszej dziesiątce najlepszych DJów świata według opiniotwórczego serwisu Resident Advisor. Na Audioriver zagra po raz drugi – w Płocku wystąpił już w 2015 roku. Każdy, kto go widział, może spodziewać się intensywnego, pełnego ferworu i emocji oraz wrażliwości setu.

źródło: materiały prasowe

Wychowana w stolicy house’u Chicago, żyjąca między Berlinem i Nowym Jorkiem Honey Dijon to DJ-ka i muza projektantów, która znalazła dla siebie unikalną niszę w muzyce elektronicznej. Jej sety charakteryzują się wyrafinowaniem na pograniczu gatunków, radością i chaosem, których mogli doświadczyć fani muzyki na parkietach całego świata. Dodatkowych zwolenników przysparza jej działalność jako aktywistki na rzecz praw osób transseksualnych i współpraca z największymi projektantami mody.

źródło: materiały prasowe

Helena Hauff to Dj-ka i producentka z Hamburga, rezydująca w klubie Golden Pudel. Artystka łączy ze sobą w obsesyjny, nieprzewidywalny i eklektyczny sposób dirty acid, chicago, electro czy post-punk. Po wydaniu kilku singli w 2015 roku opublikowała (wyłącznie na kasecie) swój pierwszy album pt. ‘A Tape’. Jej kariera potoczyła się szybko – kilka miesięcy później drugi album ‘Discreet Desires’ wydała już wytwórnia Ninja Tune. 

źródło: materiały prasowe

T A K A jest eklektyczna – w setach tej pochodzącej z Polski artystki można odnaleźć praktycznie każdy odłam muzyki techno – począwszy od Detroit, przez fenomenalnego Umwelta oraz ciężkie i brudne brzmienie Blawana, kończąc na pełnym energii Dax J, z którym grała w Libanie. Jej ostatnie winylowe wydawnictwo w wytwórni LDNwht udowadnia, że należy do śmietanki nowej fali polskich twórców muzyki elektronicznej.

źródło: materiały prasowe

Brytyjczycy Fred Vahrman i Josh Jackson zadebiutowali w 2011 roku. Niedługo później, na trzecim roku studiów, do współpracy zaprosiła ich cenioną wytwórnia Hospital Records. Tanecznym sztormem podbili krainę drum&bass, zalewając ją swoimi melodyjnymi, euforycznymi falami. W 2017 roku wydali trzeci album, „Cinematic Party Music”. Premiera płyty to również premiera nowego live show Fred V & Grafix, wypełniającego scenę wieloma instrumentami i pokazującego ich wyjątkowe muzyczne zdolności. W takiej właśnie formule wystąpią w Polsce. 

źródło: materiały prasowe

Drum & bassowy aktywista ze stolicy Dolnego Śląska, MacBeat, działa nieprzerwanie od 2000 roku, zajmując miejsce obok najaktywniejszych animatorów tej sceny w naszym kraju. Współtworzy najważniejsze imprezy d’n’b we Wrocławiu, gra w miastach w całej Polsce, a także poza jej granicami – odwiedzał m.in. największy na świecie festiwal muzyki bassowej Outlook.

13. edycja Audioriver odbędzie się w dniach 27-29 lipca 2018 r. w Płocku. Festiwal istnieje od 2006 roku – pięć ostatnich edycji zostało wyprzedanych jeszcze przed otwarciem bram festiwalu, a ostatnia zgromadziła aż 30 tysięcy osób. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Jest Akcja!

Więcej informacji na stronie: www.audioriver.pl