Atmoph Window pozwoli ci wybrać widok z okna

W dużych miastach coraz trudniej o mieszkanie z dobrym widokiem – zwykle z okna widzimy ruchliwą ulicę albo mieszkanie sąsiada. A gdybyśmy mogli wybrać sobie krajobraz do podziwiania?

Atmoph Window to projekt japońskiego startupu, który pozwoli nam cieszyć się pięknym widokiem bez względu na to, gdzie mieszkamy. Japońska firma oferuje do wyboru ponad 400 krajobrazów z całego świata. Co więcej – nie będziemy tylko widzieć tego, co jest za oknem, ale także usłyszymy dźwięki dobiegające „zza niego”.

Jeżeli mówimy o oknie przyszłości, nie możemy zapomnieć o jego dodatkowych walorach. Oprócz krajobrazów nagranych w wysokiej rozdzielczości, Atmoph Window prowadzi streamingi z całego świata. Jednego dnia możemy wyglądać przez nasze okno na zatłoczone ulice Tokio, a innego patrzeć na Wielki Kanion. Dodatkowo okno może też wyświetlać kalendarz i godzinę, a nawet budzić nas codziennie rano śpiewem ptaków. Jeśli nie lubimy nudy za oknem, obrazy mogą się samoczynnie zmieniać, w zależności od pory dnia. Póki co, jedynym minusem inteligentnego okna jest cena – za 600 dolarów nie znajdziemy co prawda mieszkania z lepszym widokiem, ale spokojnie możemy pojechać na wakacje z dala od balkonu sąsiada.

3 komentarze

Dodaj komentarz

-->