Artur Rojek ogłosił nowych artystów, którzy wystąpią na OFF Festival 2018.

źródło: Wikimedia

Na antenie radiowej Trójki dyrektor OFF Festivalu, Artur Rojek, ogłosił kolejnych artystów, którzy wystąpią w sierpniu w Dolinie Trzech Stawów. Są to norweska wokalistka Aurora, młody brytyjski artysta Yellow Days, japoński kompozytor i saksofonista Yasuaki Shimizu, a także Legendarny Afrojax i Sorja Morja

Aurora Aksnes, znana bardziej jako po prostu AURORA to norweska piosenkarka i producentka. W dorobku ma już EP-kę „Running with the Wolves”, album „All My Demons Greeting Me as a Friend”, a jej muzyka wykorzystywana była w popularnych reklamach i ścieżkach dźwiękowych, m.in. w reklamie John Lewis oraz popularnym serialu młodzieżowym „SKAM”.

Pod pseudonimem Yellow Days ukrywa się młodziutki 19-letni George van den Broek, wrażliwiec z gitarą, którego można porównać trochę do King Krule czy Maca DeMarco. Ma on na koncie już dwa wydawnictwa – EPkę „Harmles Melodies” oraz debiutancką płytę „Is Everything Okay In The World?”.

Yasuaki Shimizu to saksofonista, kompozytor i producent, znany zarówno ze swoich internpretacji Jana Sebastiana Bacha, jak i licznych autorskich płyt solowych, muzyki komercyjnej do reklam oraz ścieżek dźwiękowych – z tych bardziej znanych warto wymienić „Pillow Book” Petera Greenwaya z Ewanem McGregorem oraz dokument „Piękna i bokser” z 2013, opowiadający o parze japońskich artystów, mieszkających w Nowym Jorku.

Afrojax, czyli Michał Hoffmann, to polski muzyk, raper i producent, najbardziej znany z działającego od końca lat 90. do 2015 roku Afro Kolektywu. Współpracował z zespołami Furia Futrzaków, Newest Zealand i Manhattan, ale w ostatnich latach działa solowo jako Legendarny Afrojax – pod takim aliasem wydał dwie płyty: „Przecież ostrzegałem” oraz „Nagrałem to, bo nie miałem kasy”.

Sorja Morja, o której pisaliśmy przy okazji premiery teledysku „Śmierć”, to duet w składzie Ewa Sadowska i Szymon Lechowicz (na żywo rozszerzany o Małgorzatę Penkallę z Enchanted Hunters), który w zeszłym roku wydał dobrze przyjętą i długo oczekiwaną płytę „Sorja”. Album nagrany po troszę korespondencyjnie, a po części w studio pod okiem Michała Kupicza, trwa zaledwie 23 minuty i jest dość oszczędny w brzmieniu, ale za to bardzo melodyjny.

Wcześniej ogłoszeni artyści OFF Festivalu, to The Brian Jonestown Massacre, Jon Hopkins Live, Moses Sumney, The Como Mamas, Furia.John Maus, Marlon Williams, Grizzly Bear, Clap Your Hands Yeah, Turbonegro, Aldous Harding, Big Freedia, Egyptian Lover, King Ayisoba, Oxbow, Jacques Greene, Bishop Nehru, Hańba i Coals.

Dodaj komentarz