Ariel Pink, …And You Will Know Us By The Trail of Dead i inni na OFF Festivalu 2018

źródło: Wikimedia

Czas na kolejne OFF Festivalowe ogłoszenie. Tym razem Artur Rojek wyjawił na antenie Trójki, że podczas trwającej od 3 do 5 sierpnia w Katowicach imprezy wystąpią: jeden z największych popowych ekscentryków XXI wieku Ariel Pink, teksański post hardcore’owy zespół …And You Will Know Us By The Trail of Dead, który wykona swoją słynną płytę „Source Tags and Codes”, japońska artystka Wednesday Campanella, brytyjski zespół eksperymentalny Housewives, brytyjska DJ-ka Or:la, a także dwa polskie duety: Stefan Wesołowski i Piotr Kaliński, czyli Nanook of the North oraz Kuba Tracz Igor Walaszek jako Bass Astral x Igo.

To nie pierwszy występ Ariela na OFF Festivalu – w 2011 roku wraz ze swoim projektem Ariel Pink’s Haunted Graffiti promował na nim płytę „Before Today”, która znalazłą się w czołówce zestawień najlepszych płyt 2010 roku m.in. w „The Guardian”, „Uncut”, „Mojo” „NME” i „The Wire”. Był to kamień milowy w karierze mistrza psychodelicznego lo-fi, który albumem wdarł się w pewnym sensie do mainstreamu, a przynajmniej do mainstreamowej alternatywy. Od tego czasu wydał kilka płyt, m.in. „Mature Themes”, „pom pom” (TU przeczytacie naszą recenzję), a we wrześniu ubiegłego roku „Dedicated to Bobby Jameson”. Warto wspomnieć, że Ariel Pink nie tylko zagra na tegorocznym OFFie koncert, ale także będzie kuratorem sceny eksperymentalnej, co oznacza, że ściągnie na pewno na nią bardzo ciekawych artystów. 

Założony w połowie lat 90. w Teksasie zespół …And You Will Know Us By The Trail of Dead ma na koncie 9 płyt długogrających, ale chyba najciekawszą i najlepiej przyjętą przez krytyków („dziesiątka” na Pitchforku) jest trzecia, „Source Tags & Codes” i to właśnie ją usłyszymy w offowej sekcji „klasyczny zespół gra klasyczną płytę”. Amerykanie grają ciekawy miszmasz mocnej muzyki post hardcore’owej, osadzonej jednak ma melodyjnym alternatywnym rocku, dzięki czemu, choć są bardzo głośni, to jednak piosenkowi i bardzo przystępni. 

Oprócz dziś ogłoszonych artystów, na OFF Festivalu zagrają: Aurora, Yellow Days, The Brian Jonestown Massacre, Jon Hopkins Live, Moses Sumney, The Como Mamas, Furia.John Maus, Marlon Williams, Grizzly Bear, Clap Your Hands Yeah, Yasuaki Shimizu, Legendarny Afrojax, Sorja Morja, Turbonegro, Aldous Harding, Big Freedia, Egyptian Lover, King Ayisoba, Oxbow, Jacques Greene, Bishop Nehru, Hańba i Coals.

ZOBACZ TEŻ: Artur Rojek ogłosił nowych artystów, którzy zagrają na OFF Festival 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *