Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik znów razem na ekranie! Tym razem w kryminalnym serialu „Rojst”

źródło: Showmax

O tym, że trudno o lepszy duet niż Seweryn-Ogrodnik, mogą świadczyć przede wszystkim tłumy kinomanów, które wybrały się w 2016 roku na „Ostatnią Rodzinę” Jana P. Matuszyńskiego, a także kilogramy przyznanych filmowi nagród. Teraz aktorów będzie można oglądać na platformie Showmax w nowej serialowej produkcji.  

Dziejący się w połowie lat 80. „Rojst” wyreżyserowany został przez Jana Holoubka. Polski reżyser i operator (syn Gustawa) jest także, wraz z Kasprem Bajonem (synem Filipa), współautorem scenariusza serialu. 

źródło: Showmax

Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik zagrają dwóch dziennikarzy, którzy wplątani zostają w śledztwo w sprawie zabójstwa młodej prostytutki i działacza partyjnego w małej miejscowości na zachodzie kraju. Pierwszy z nich jest doświadczony i zgorzkniały, drugi to początkujący redaktor i zarazem syn wysoko postawionego członka partii. Tytułowy „rojst” oznacza podmokły teren, bagno, w które brną mężczyźni. 

W pozostałych rolach w serialu wystąpią m.in. Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska i Magdalena Walach, Ireneusz Czop, Piotr Fronczewski i Wojciech Machnicki. Za zdjęcia realizowane na Śląsku i w Warszawie odpowiada Bartek Kaczmarek.

źródło: Showmax

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *