„Amerykańscy Bogowie” Neila Gaimana trafią na ekrany naszych telewizorów

To już pewne i potwierdzone. Najpopularniejsza książka w karierze GAimana, która zapewniła mu multum nagród pisarskich zostanie przeniesiona na ekrany telewizorów i pojawi się w telewizji Starz. Podejście do ekranizacji powieści ma już za sobą już HBO, ale Starz zdążyli już podpisać kontrakt i zatrudnić Bryana Fullera jako szefa całego projektu.

Starz chcą dać „Amerykańskich Bogów” legionom fanów książki. Razem z naszymi partnerami FremantleMedia i Bryanem, Michaelem [Greenem] i Neilem wierzymy, że jesteśmy w stanie stworzyć serial, który odda sprawiedliwość książce i spełni oczekiwania fanów, którzy zapewne robili casting na gwiazdę projekt w swoich głowach od lat. Poszukiwanie Cienia rozpoczęły się dzisiaj!

Bryana Fullera możecie kojarzyć z pracy nad „Hannibalem”, „Dead Like Me” czy „Pushing Daisies”.

Sam Gaiman jest zachwycony zaistniałą sytuacją:

Drużyna, która zajmie się ekranizacją powstała w podobny sposób jak mistrzowie zbrodni zbierają się w filmach: jestem pewien, że moje dziecko znalazło się w odpowiedniych dłoniach. W końcu możemy przejść do pracy na którą czekałem od 12 lat: wybranie aktorów, którzy zagrają naszego Cienia, naszą Środę, naszą Laurę…

Dodaj komentarz

-->