Alicia Vikander jako Lara Croft. Jest pierwszy trailer nowego „Tomb Raidera”

źródło: YouTube

Hollywood po raz kolejny próbuje zmierzyć się z jedną z najpopularniejszych bohaterek gier, która zadebiutowała na ekranach komputerów i konsol w 1996 roku. Dotychczas powstały dwa filmy z serii „Tomb Raider” – w 2001 i 2003 roku. Oba zostały zmiażdżone przez krytyków, a dodatkowo drugi, „Lara Croft Tomb Raider: Kolebka życia”, okazał się wielką finansową klapą. W obu produkcjach w rolę brytyjskiej archeolog i poszukiwaczki przygód Lary Croft wcieliła się Angelina Jolie. 

Trzeci film z serii zadebiutuje w marcu 2018. Tym razem Larą została odnosząca w ostatnich latach wielkie sukcesy (m.in. Oscar za drugoplanową rolę w „Dziewczynie z portretu”) szwedzka aktorka Alicia Vikander, choć początkowo mówiło się o udziale nowej gwiazdy serii „Star Wars”, Daisy Ridley.

Film opowie całą historię od początku i w dużej mierze fabułą nawiąże do wydanej w 2013 gry, w której rozwiązać trzeba było zagadkę śmierci ojca Lary Croft. „Tomb Raider” wyreżyserował Norweg, Roar Uthaug, znany m.in. z katastroficznego filmu „Fala”. Oprócz Vikander na ekranie zobaczymy Waltona Gogginsa („Nienawistna ósemka”), Daniela Wu („Warcraft”), Dominica Westa („The Wire”) i pojawiającego się na końcu pierwszego oficjalnego trailera Nicka Frosta („Hot Fuzz”). Zobaczcie: 

Kilka dni przed ukazaniem się zwiastuna, twórcy filmu zostali wyśmiani w sieci, z powodu plakatu promującego produkcję. Poszło o koszmarnie wyfotoszopowaną szyję Alicii Vikander, która pozowała w charakterystycznej dla Lary Croft pozie.