ALEJA SPORTÓW MIEJSKICH. ODCINEK PIERWSZY: ZBUDUJMY SOBIE MEBLE

Zużyte palety są zwykle traktowane jak śmieci i odpady. Tymczasem można z nich stworzyć funkcjonalne meble, pasujące do każdego typu przestrzeni: mieszkania, tarasu czy ogrodu. Podczas dwudniowych warsztatów będzie można samodzielnie zbudować fotel, stół , regał lub krzesło. Meble staną się wyposażeniem kawiarni, a te zrobione z prywatnych materiałów będzie można zabrać ze sobą. Zgłoszenia uczestników warsztatów: aleja@bemowo.waw.pl . Liczba miejsc ograniczona!

W tym samym czasie będą trwały warsztaty prowadzone przez grupę Ciekawe szycie, podczas których będzie można uszyć poduszki. W zajęciach – w sobotę i niedzielę – może wziąć udział po dziewięć osób. Czas: 14.00-19.00. Zapisy: aleja@bemowo.waw.pl

Jednocześnie zachęcamy do stworzenia sąsiedzkiej bazy sprzętu sportowego i biblioteki. Każdy z mieszkańców będzie mógł wymienić się książką lub skorzystać ze zgromadzonego sprzętu.

Osoby, które wolą w weekend nic nie robić, mogą napić się kawy i zjeść ciasto w tymczasowym oddziale kawiarni CieKawa.

Aleja Sportów Miejskich to wielofunkcyjna przestrzeń publiczna na Bemowie, stworzona z inicjatywy władz Dzielnicy przez twórców Skweru Sportów Miejskich, kolektyw architektów, socjologów i sportowców. Można tam znaleźć ściankę do wspinaczki, skatepark, wielofunkcyjne boisko, kino plenerowe, kawiarnię, strefę breakdance i fitness, podest do tańca, boules, siłownię plenerową, plac zabaw i parkour. Użytkownicy Alei będą mogli codziennie skorzystać z zajęć przygotowanych przez animatorów.

Dodaj komentarz