Al Pacino dołącza do obsady nowego filmu Quentina Tarantino. Zagrają też Dakota Fanning, Damian Lewis i Luke Perry

źródło: Universal Pictures

Nowy projekt Quentina Tarantino rozrasta się i to bardzo szybko. Film „Once Upon A Time In Hollywood” od początku kusił dobrą obsadą (m.in. Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Burt Raynolds, Tim Roth, Kurt Russell i Michael Madsen), ale znane nazwiska wciąż przybywają.

Niedawno pisaliśmy o rozmowach reżysera i wytwórni z Timothy Olyphantem, teraz wiadomo, że mniejszych rolach (zapewne znanych postaci z lat 60.) pojawią się Damian Lewis („Homeland”, „Kompania Braci”), Emile Hirsch („Wszystko za życie”, „Królowie Dogtown”), Dakota Fanning  („Amerykańska Sielanka”, „Alienista”), Clifton Collins Jr. („Capote”, „Westworld”), Keith Jefferson („Nienawistna ósemka”, „Django”), Luke Perry (niezapomniany Dylan z „Beverly Hills 90210”) i Nicholas Hammond („Dźwięki muzyki”, „Miasteczko Salem”) oraz – to najnowsza informacja – sam Al Pacino, który wcieli się w Marvina Shwarza – prawnika postaci granej przez Leonardo DiCaprio. To jego pierwszy występ u Tarantino. 

Tytuł filmu „Once Upon a Time in Hollywood” (tłum. Pewnego razu w Hollywood), to oczywiste nawiązanie do jednego z mistrzów Quentina Tarantino, specjalisty od spaghetti westernów, Sergio Leone i jego dzieła „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie”. Akcja ma miejsce w Los Angeles w 1969 roku, w szczytowym momencie hipisowskiego lata miłości. Leonardo DiCaprio wcieli się w postać Ricka Daltona, byłej gwiazdy telewizyjnych westernów, a Brad Pitt zagra jego kaskadera, Cliffa Bootha. Obaj bohaterowie to raczej para przegranych gwiazd, ale znajdą się w samym centrum wydarzeń z powodu swojej sławnej sąsiadki – Sharon Tate, żony Romana Polańskiego (w nią wcieli się Margot Robbie).

Film, który według specjalistów, aby się zwrócić musi zarobić na świecie około 300 milionów dolarów (ostatnie filmy Tarantino – „Django” i „Bękarty wojny” przekroczyły tę magiczną granicę), ma mieć dość kontrowersyjną datę premiery. Pojawi się w kinach 9 sierpnia 2019 roku – dokładnie w 50. rocznicę śmierci będącej wówczas w dziewiątym miesiącu ciąży Tate i przebywających w domu Polańskiego gości, zamordowanych przez członków Rodziny (kultu, na czele którego stał Charles Manson).

ZOBACZ TEŻ: Quentin Tarantino szuka polskiego aktora do nowego filmu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *