Aktivist x Going.: Planujecie marzec?

Nowy spektakl Masłowskiej, miejski festiwal ze światową muzyką czy występ legendy drum’n’bassu to tylko część kulturalnych atrakcji.

Za oknem coraz mocniej czuć już wiosnę. Chętniej wychodzimy z domów i korzystamy w pełni z miejskich dobrodziejstw. Wspólnie z Going. przygotowaliśmy marcowe wydarzenia, których zwyczajnie nie wypada przegapić. Sprawdźcie, czego nie przegapić!

Kamasi Washington, 11 marca, Stodoła

Można śmiało powiedzieć, że dzięki Kamasiemu Washingtonowi popularność spirytualnego jazzu w XXI wieku wzrosła znacząco. Współpracownik Kendricka Lamara i Flying Lotusa oraz autor znakomitego albumu The Epic i równie solidnych Heaven & Earth czy Harmony of Difference za niespełna tydzień powróci do Polski. Muzyk z Los Angeles wystąpi w warszawskiej Stodole, gdzie z pewnością usłyszymy materiał nie tylko z ostatnich płyt.

Inni Ludzie, od 14 marca, TR Warszawa

W połowie marca czeka nas najgłośniejsza teatralna premiera wiosny. Dorota Masłowska i Grzegorz Jarzyna ponownie łączą siły – ich najnowszy spektakl Inni Ludzie niebawem pojawi się na deskach TR Warszawa. W obsadzie m.in. Agnieszka Żulewska, Adam Woronowicz, Justyna Wasilewska czy Lech Łotocki. Za warstwę muzyczną odpowiadają Ras, Bartosz Kruczyński czy Piotr Kurek i Krzysztof Kaliski. Masłowska w swoim hip-hopowym poemacie porusza tematykę skrajnych – niekiedy wręcz patologicznych – ludzkich zachowań. W jaki sposób zostanie to przełożone na język teatru?

World Wide Warsaw, 21 lutego – 23 marca, Warszawa

Trwa piąta edycja miejskiego festiwalu World Wide Warsaw. W marcu czekają nas spotkania z hip-hopem i elektroniką z całego świata. Już w najbliższy piątek, w przestrzeni nowego klubu 99999 zagra peruwiański duet Dengue Dengue Dengue! – szykujcie się na etnicznego tripa w basowym rytmie. Co dalej? W planach dużo rapu – Bas, Lewis Parker i Children of Zeus. Zwieńczeniem WWW będzie impreza z house’owym producentem DJ-em Seinfeldem. Zapisaliście już w kalendarzach?

RY X, 19 marca, Palladium

Australijski romantyk odwiedzi Warszawę, by promować swój wydany w lutym album Unfurl. Artysta o urodzie surfera na każdym kroku potwierdza, że natura hojnie obdarzyła go talentami – poruszający głos, emocjonalne teksty i subtelne melodie. Dorzućmy do tego sceniczną charyzmę, wrażliwość i umiejętność ubrania w słowa i dźwięki szerokiej palety uczuć, a otrzymamy muzyczny ideał.

Revive Festival, 23 marca, Warszawa

Do wiosennej odsłony Revive Festival pozostał niespełna miesiąc. Znamy już znaczącą większość line-upu i atrakcji towarzyszących głównej części wydarzenia. Spodziewajcie się nazwisk znaczących wiele w świecie undergroundowej elektroniki. Do Warszawy przyjadą m.in. The Empire Line, Tommy Four Seven, Samuel Kerridge, Lotus Eater czy Legowelt. Jeśli dodamy do tego syntezatorowe warsztaty z Lucy, koncert Rrose na fortepianie czy projekty Fatality, Overture i Excite – otrzymamy festiwal kompletny.

Wu-Tang Clan: GZA, 27 marca, Progresja

 

Doświadczony raper nazywany duchowym przywódcą Wu-Tang Clanu przyjedzie do Polski pod koniec marca. 52-latek jest najstarszym członkiem grupy, a jego klasyczna płyta Liquid Swords to bez dwóch zdań jeden z najważniejszych hip-hopowych albumów w historii. Gary Grice posiada miano jednego z najlepszych tekściarzy w rapowym środowisku, a jego flow rozpoznawalne jest po klasycznej „jednej nutce”. Wu-Tang Forever!

High Contrast, 30 marca, Secret Location

Reprezentant zasłużonej wytwórni Hospital Records 17 lat temu wydał na świat swój debiutancki album True Colours. W czasie wieloletniej kariery High Contrast współpracował między innymi z Tiesto czy duetem Underworld i nagrał niezliczoną ilość remiksów, w tym dla Adele, Kanye Westa czy Erica Prydza. Brytyjczyk wystąpi w Warszawie pod koniec marca w sekretnej lokalizacji. Fani drum’n’bassu łączcie się!