Aktivist w nowej odsłonie!

Od lat na posterunku, teraz w nowej odsłonie. „Aktivist” po raz kolejny zmienia się, by w najlepszy możliwy sposób odpowiadać na potrzeby swoich czytelników. Magazyn dorasta razem z nimi – z imprezowego przewodnika po nocnym życiu przeobraża się w dobrze zaprojektowany magazyn o szeroko rozumianym życiu miejskim. – Nie zmienia się tylko to, że redakcja wciąż patrzy z uwagą na wszystko to, co inspirującego dzieje się w miejskiej przestrzeni, zagląda tam, gdzie nie zaglądają inni i przedstawia tych, których warto poznać – zapewnia redaktorka naczelna Sylwia Kawalerowicz.

Nowa odsłona „Aktivista”, to nowe tematy i nowe obszary zainteresowań. Wśród nowości pojawią się m.in. dział poświęcony motoryzacji prezentujący tę dziedzinę w sposób bliski czytelnikom Aktivista (sylwetki kolekcjonerów, pasjonatów motoryzacji), rozbudowany dział moda, poszerzony dział kulinarny, do tworzenia którego redakcja zaprosiła najlepszych blogerów i postaci, dla których jedzenie to prawdziwa pasja, przegląd nowości technologicznych, a także rozbudowany dział sztuka, prowadzony we współpracy z Muzeum Sztuki Nowoczesnej, w którym z rozmachem nieobecnym dotąd w polskiej prasie lifestylowej prezentowane są prace najciekawszych młodych artystów.

Nowy „Aktivist” to także nowi autorzy, wśród których znaleźli się m.in. Małgorzata Halber, dziennikarka i pisarka, autorka głośnego debiutu „Najgorszy człowiek na świecie”, która w każdym numerze będzie dzielić się z czytelnikami swoimi felietonami oraz Vienio – raper i kulinarny entuzjasta, który zaprasza znane postaci do wspólnych rozmów przy stole. Szefową działu moda została Anna Konieczyńska – dziennikarka i redaktorka od lat związana z branżą modową (m.in. „InStyle”, „Elle”, „Grazia” i „Vivia!”), zaś dział kulinarny redakcja oddala w ręce Marianny Medyńskiej (www.coutellerie.pl).

Za zmianę szaty graficznej odpowiada Kaja Kusztra. Zajmuje się grafiką i webdesignem. Współpracuje przede głównie z instytucjami kulturalnymi takimi jak Zachęta, POLIN, Fundacja Galerii Foksal, Depot Basel i IAM. Jej prace były pokazywane między innymi na Salone del Mobile, London Design Biennale, Art Basel i Inno Design w Hong Kongu.

Na okładce najnowszego „Aktivista” wystąpił Jakub Gierszał, autorem okładkowej sesji jest przyjaciel młodego aktora, aktor i fotograf Tomek Tyndyk. W numerze znaleźć można nietypowy wywiad z Agnieszką Holland, która opowiada o pracy nad swoimi ulubionymi serialami i filmem „Pokot”, Olga Wiechnik pisze o brutalizmie w architekturze, Michał Mazur (autor bloga technomad.com) przedstawia sylwetkę dizajnerów z Grynasz Studio, a Hades – raper związany z HiFi Bandą – opowiada o swoich ulubionych albumach.

„Aktivist” to bezpłatny miejski magazyn, ukazuje się od 2002 roku.

Dodaj komentarz

-->