Aktivist 210 – Wieniawa, Althamer, Otsochodzi, Vienio, Halber i inni

210 numer Aktivista to nasza ostatnia propozycja w roku 2018. Jednak trendy, ludzie i zjawiska, które opisujemy w bieżącym wydaniu będą gorące jeszcze przez pierwsze miesiące roku 2019!

Rok zamykamy/otwieramy na grubo. W najnowszym numerze zobaczycie przede wszystkim dość nieoczekiwane spotkania. Rafał Dominik – jedna z najciekawszych postaci polskiej sztuki współczesnej, kreuje mroczną krainę, do której odważnie wkracza Julia Wieniawa. Paweł Althamer karmi Vienia pizzą, przy okazji prowadząc najdziwniejszą rozmowę o kulinariach, jaką przeczytacie w życiu. A Małgorzata Halber dzieli się frustracją towarzyszącą spotkaniu z czytelniczym oczekiwaniem tradycyjnie pojmowanej fabuły.

Spotykamy też postaci stwarzające dziś miejsca, rzeczy i sytuacje, które odświeżają nasz smak, lekko ryją mózg i popychają wyobraźnię do przodu – jak pisze o nich Adriana Prodeus, przyglądająca się najciekawszym twarzom nadchodzącego roku. Filip Kalinowski z kolei spotyka Otsochodzi – który po raz pierwszy tak obszernie opowiada o pracy nad swoją najnowszą płytą i przypatruje się własnym muzycznym poszukiwaniom. Zaskoczeń jest jednak więcej, bo nie wierzę, że przejdziecie obojętnie wobec postaci Belli Ćwir, która otwiera przed nami szafę i serce, podobnie jak obok literackich wynurzeń Raua, który dzieli się wrażeniami po spotkaniu z Biblią, Sokratesem i George’em R.R. Martinem. Na koniec zostawiliśmy wam schadzkę ze specjalistką od płonących samochodów, Adą Zielińską. Bawcie się dobrze. Ale nie próbujcie tego w domu.