Agnieszka Holland nakręci dla Netflixa pierwszy polskojęzyczny serial oryginalny

źródło: YouTube

Serial, który nakręcą wspólnie Agnieszka Holland i jej córka, Kasia Adamik, ma być zimnowojennym szpiegowskim thrillerem i prezentować alternatywną wizję świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła. Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza jest Joshua Long. Produkować mają Robert Zotnowski” („House of Cards”) oraz Frank Marshall („Jurrasic World”, „Jason Bourne”), który jak sam przyznaje „od dawna marzył o współpracy z Holland.”

Głównymi bohaterami 8-odcinkowego serialu mają być student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy, którzy wspólnie odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Akcja dzieje się w 2002 roku, dwadzieścia lat po straszliwym ataku terrorystycznym z 1982 roku, który pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego.

Bardzo się cieszymy, że będziemy mieli okazję połączyć ogromne doświadczenie zespołu Netfliksa, znakomitych amerykańskich producentów i scenarzysty z polskim talentem i wrażliwością – mówi Agnieszka Holland.

Agnieszka Holland współpracowała już z serwisem Netflix, reżyserując kilka odcinków ich flagowego serialu, „House of Cards”. Niedawno ogłoszono, że jej ostatni film, „Pokot”, będzie reprezentował nasz kraj jako polski kandydat do Oscara w kategorii „Najlepszy Film Nieanglojęzyczny”.

Światowa premiera nowego serialu planowana jest na 2018 rok. 

Dodaj komentarz

-->