6 najlepszych filmów z Kevinem Spacey

Nie tylko „House of Cards” człowiek żyje. Poniżej stworzyliśmy krótką listę najlepszych filmów Kevina Spacey – wybór nie był prosty, gdyż aktor jest szalenie wybredny jeśli chodzi o swoje role dlatego łatwo jest pominąć jego świetne filmy gdy ograniczamy się do jakiejś liczby.

I mimo, że jego ostatnią rolą jest granie Dave’a Harkena w „Szefowie Wrogowie 2” skupmy się na tym co najlepsze u tego fantastycznego artysty.

American Beauty (1999)

Genialny dramat Sama Mendesa zachwycił wszystkich od krytyków po prostu fanów. Film mieszał śmiech z uczuciem zaniepokojenia i dzięki niemu Spacey wygrał swojego drugiego Oscara i, póki co, jedynego za główną rolę męską.

Tajemnice Los Angeles (1997) „L.A. Confidential”

Nieczęsto udaje się stworzyć film, który umiałby połączyć popcornową dostępność z intensywnym thrillerowym klimatem. Nie wiemy czy da się znaleźć film, który w ciągu ostatnich kilku dekad lepiej odtworzył klimat kina noir.

Moon (2009)

Chociaż nigdy nie widzimy w nim twarzy Spacey’ego jego rola jako komputer Gerty na pewno dla wielu zostanie w pamięci. Debiutancki film Duncana Jonesa na pewno pozostanie w naszej pamięci jako jeden z najciekawszych filmów 2009 roku.

Dodaj komentarz