5 artystów, którzy odeszli ze swoich zespołów

1. Sting (The Police)

sting

Sting a właściwie Gordon Matthew Sumner w 1977 wraz z Stewartem Copelandem i Henrym Padovani założyli lodnyński zespół rockowy – The Police. Wspólnie zdobyli 6 nagród Grammy. Ich ostatni album Synchronicity ukazał się w 1983 roku.

2. Tomson (Afromental)

Tomson
Członek zespołu Afromental i gwiazdor „The Voice of Poland” zamieścił na swoim profilu na Facebooku filmik, w którym oznajmia, że szuka nowego zajęcia. Popularny wokalista zapowiada, że jest gotowy na nowe wyzwania. Czy ma już coś konkretnego na myśli? Tomson jest jednym z najbardziej zapracowanych muzyków na polskiej scenie muzycznej. Czy niekończące się trasy koncertowe i występy w telewizji to dla niego za mało? W nakręconym przez siebie filmiku muzyk prosi swoich fanów o pomoc w znalezieniu nowego zajęcia. Jednak w materiale wokalista Afromental nie sprawia wrażenia smutnego ani zmęczonego. A może ma już jakiś konkretny plan na przyszłość?

3. Paweł Kukiz (Aya RL, Piersi)

Paweł_Kukiz
Ostatnimi czasy barwna postać nie tylko w środowisku muzycznym ale i w politycznym. W latach 1984–2013 był liderem zespołu Piersi, w latach 1997–2004 działającego pod nazwą Kukiz i Piersi. Wraz z tą grupą wydał dziewięć płyt.

4. Agnieszka Chylińska (O.N.A)

Agnieszka_Chylińska
W latach 1994–2003 członkini rockowego zespołu O.N.A. Następnie w latach 2003–2006 wokalistka formacji Chylińska. Od 2009 roku prowadzi działalność solową, kiedy to ukazał się jej debiutancki album solowy zatytułowany Modern Rocking, stylistycznie nawiązujący do nurtu dance i pop.

5. Morrissey  (The Smith)

Morrissey-Alexander
Steven Patrick Morrissey to brytyjski wokalista, lider i autor tekstów zespołu The Smiths. Zespół odniósł wielki sukces, ale rozpadł się w 1987 roku, a Morrissey rozpoczął karierę solową, w czasie której dziesięciokrotnie trafił do Top Ten UK Singles Chart. Jego pierwszy solowy album wszedł w 1988 roku na pierwsze miejsce UK Albums Chart.

Źródło: wikipedia

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *