ENVEE // DRUMZ – impreza taneczna już w tę sobotę

Muzyczne inspiracje, skojarzenia, poszukiwania, zapożyczenia – czołowi polscy DJ-e i producenci muzyczni Envee i Daniel Drumz przygotują wysmakowaną mieszankę brzmień, ujawniając często nieoczywiste związki polskiej i żydowskiej kultury muzycznej. Sprowokują ciekawe muzyczne spotkania, wykorzystując sample znanych utworów retro oraz tworzonych współcześnie przez artystów pochodzenia żydowskiego.

FOT. MUZEUM HISTORII ŻYDÓW POLSKICH

FOT. MUZEUM HISTORII ŻYDÓW POLSKICH

ENVEE

Przedstawić go jako jednego z najbardziej cenionych w Polsce producentów to absolutne minimum. Maciej Goliński aka Envee to dj, muzyk i współtwórca uznanego w kraju jak również za granicą, kolektywu didżejskiego i grupy producenckiej Niewinni Czarodzieje (Innocent Sorcerers) działającej od 2003 roku. Niezwykle pozytywna i barwna osobowość polskiej sceny klubowej. Od lat czaruje wysmakowanymi, eklektycznymi setami spod znaku HQ, dalekimi od komercyjnych brzmień. Współpracował m.in. z Tomaszem Stańko, Andrzejem Smolikiem, Natalią Przybysz, Marią Peszek czy Pink Freud. Od listopada 2014 roku prowadzi autorską audycję muzyczną NAKAMARRA w Polskim Radiu RDC.

DANIEL DRUMZ

Jeden z najciekawszych i najbardziej utalentowanych twórców muzyki elektronicznej. Jeszcze jako DJ Taśma współpracował z zespołem Grammatik. Do dzisiaj koncertuje z Eldo. Remiksował utwory m.in. duetu Rebeka czy zespołu Wojtka Mazolewskiego. W styczniu 2015 r. ukazał się jego debiutancki album „Untold Stories”.

22 października, godz. 21.00, klubokawiarnia, wstęp wolny

Dodaj komentarz