10 filmów, które pojawiły się w kinach w te wakacje, a które powinniście obejrzeć

Wakacje już prawie za nami, dlatego postanowiliśmy podsumować ostatnie ciepłe dwa miesiące pod względem kinowym hitów. Sprawdźcie nasze 10 ulubionych filmów ostatnich kilkudziesięciu dni.

 

10. How To Train Your Dragon 2

Świetna wzruszająca animacja, która ani na krok nie odstaje od pierwszej części. Warto zobaczyć, samemu z młodszym bratem albo ze starszą dziewczyną.

 

9. Godzilla

Jeśli chodzi o filmy o wielkich potworach nadal „Pacific Rim” jest najlepszym blockbusterem o tej tematyce XXI wieku, ale oglądanie gigantycznej Godzilly na ekranie kinowym było zbyt ekscytującym wydarzeniem, aby nie zatrzeć negatywnych wspomnień o nienajlepszym scenariuszu.

 

8. X-Men: Days of our Past

Filmy o podróżowaniu w czasie nie są łatwe. Scenarzyści zawsze popełniają błędy, gubią logikę i tak dalej. Jednak mimo że najnowsi „X-Meni” nie ustrzegli się wielu błędów oglądanie ich sprawia po prostu gigantyczną radochę.

 

7. 22 Jump Street

„22 Jump Street” ani przez sekundę nie stara się być realistyczną komedią akcji, żarty są rzucane w takim tempie, że trudno reagować na wszystkie i nawet sceny” faktycznej” akcji są tak surrealistycznie przygotowane, że wiemy iż oglądamy bardziej marzenia 12-latków niż białych „Bad Boysów”. Najważniejsza jednak w tym tytule jest samoświadomość – przez cały okres trwania filmu, bezustannie scenarzyści przypominają nam, że i tak to jest tylko gorsza wersja oryginału i nie powinniśmy się nim przejmować, ale się przejmujemy – i jesteśmy z tego powodu zadowoleni.

 

6. Chef

Jon Favreau w końcu wrócił do tego co robi najlepiej – do komedii. Mając w zapasie gwiazdorskich przyjaciół zrobił prostą, ale nie banalną historię o miłości, rodzinie i… jedzeniu.

Dodaj komentarz

-->